HÜSEYİN AVNİ DANYAL fun club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞGELDİNİZ

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler

2 posters
YazarMesaj
Günel_H.A.D
Admin
Günel_H.A.D

Kadın
İş veHobiler : öyrenci.hobim Hüseyin abi :))))
Lakap : Günka

Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler Empty
MesajKonu: Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler   Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler Icon_minitimePerş. Şub. 26, 2009 10:11 pm

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.Gökten üç elma düşmüş: biri yerel basının başına, biri bu yönetimin bu kadar sürede başardıklarının farkında olmayanların başına,biri de futbolun her şeyden çok bilinip herkesin teknik direktör olduğu güzel kentimin güzel insanlarının başına.Oh sen sağ ben selamet.Masal burada biter.Mİ ACABA?

Bir yönetim düşünün ki başkanından en küçük birimine kadargeldikleri günden beri şampiyonluk sözü etmiyorlar. Hedef olarak koydukları ne?Avrupa kupalarına katılmak. Şu andaki fikstür söylediklerini yerine getiriyor mu?

Getiriyor. Eeee... sözlerinde durmuşlar mıdır? Durmuşlardır. Yeni bir Trabzonspor yaratacağız demişlerdir ve bunu yaratmışlar mıdır? Yaratmışlardır.

Ulusal kanalları ve gazeteleri takip edenler son 4-5 yıldır hiç olmadığı kadar gündemde olduğumuzun herhalde farkında değiller. TV deki spor programlarında hiç gündeme alınmadan sadece haftanın maçlarında değerlendirildiğimiz günleri çok çabuk unuttuk. Gazetelerin spor sayfalarında bir kibrit kutusu büyüklüğündeki Trabzonspor haberlerini unutmuş olamazsınız. Hem de spor sayfalarının üçüncü ya da dördüncü sayfalarında yer alarak.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Trabzonspor eski popülerliğini ve büyük takım olma özelliğini bu sezon tekrar gündeme taşımıştır. Trabzon kentinin ve Trabzonspor taraftarının üzerinden ölü toprağı kaldırılmıştır. Sizi bilmem ama ben artık başım dik anlım ak dolaşıyorum. Ve daha fazla gurur duyarak Trabzonsporluyum diyorum. İki hafta önce İnönü Stadyumunda Beşiktaş maçını Beşiktaş taraftarının arasında seyrettim. Taraftarlar bana ''abi seni çok seviyoruz ama Beşiktaşlı olsan daha çok severdik, ne işin var burada'' dediler. Buna bir başka Beşiktaş taraftarı verdi cevabı: Bırakın adamın yakasını en azından başkaları gibi saklamıyor. Açıkça Trabzonsporlu olduğunu söylüyor.. Söylemeyenlerden kork... Asıl tehlikeli onlar...

Ey benim sabırsız yerel basınım, futbol adamlığına soyunmuş köşe yazarlarım, hemşehrilerim.. Dünyada bir futbol kulübünün sezon başında 20 den fazla oyuncusunu değiştirip,tamamen yeni bir takım kurduğunda şampiyon olmuşluğu var mıdır? Lütfen araştırın... Yoktur... Olmaz... Olamaz. Lütfen hem kendinizi hem de insanları gaza getirmeyin. Varsa yoksa takımın o hafta sonu 11 futbolcu ile yaptığı mücadele. İyi oynamıyorlar,filanca da Ersun hoca hala niye direniyor, Yattara, Alanzinho yan yana mı oynasın, ayrı ayrı mı? Bırakın şu teknik yönetimin ve yönetim kurulunun yakasını; işlerini yapsınlar. Bir futbol takımı sadece 11 kişi olarak değerlendirilirse asla büyük kulüp olamaz.

Sezon başında bu takıma yapılan eleştiriler unutuldu. Neden çünkü 11 kişi bu takımı averajla lig lideri yaptı. Şimdi aynı şeyler 1 ay önce takıma katılmış, geldiği ülkede sezonu kapatmış bir yeni transfer için yapılıyor.Dün bir bugün iki. Ayıptır yahu. Yarın bir pastaneye gidin. Mutfağa girip ben çok güzel bir doğum günü pastası yapmak istiyorum deyin. Ahçı doğal olarak sormaz mı?Kardeşim daha önce hiç yaptın mı? Ya da pastacı mısın? Trabzon"da yaşayan ne kadar insan varsa bir o kadar taktik var. Herkes biliyor,herkes anlıyor.Bırakın herkes kendi işini yapsın.

Acaba siz taraftarlar olarak üzerinize düşeni yapıyor musunuz? Bence hayır.. Bunu yakın tarihteki iki örnekle açıklayayım. Birincisi İnönü stadyumunda seyrettiğim Beşiktaş maçı, ikincisi teknik direktör kovduran Galatasarayın 2-5 lik Kocaeli maçı. Beşiktaş maçında yenik duruma düşmelerine rağmen 90 dakika tezahüratını kesmeyen Beşiktaş taraftarı işini yapıyor. Taraftar olarak stattaki görevi bu. Galatasaray maçında keza son ana kadar taraftar susmadı. Dikkat edin teknik direktöre ve yönetime istifa sesleri ancak maç bittikten sonra duyuldu. Gelelim Denizli maçına. Maç başladı tezahürat var. Gol yedik... tıssssssss. Bu mu taraftarlık? Bu mu takıma sahip çıkmak? Bu mu büyük takımın büyük taraftarı olmak?

Lütfen son yaşadığımız yılları unutmadan sabırlı olalım, geçmiş değerlendirilmeden gelecek olmaz.

PS: Sayın yönetimin dikkatine. İnönü stadyumunda Gökhan'ın golü sonrası anons yapılmadı. Eğer bu kulüplerin keyfi bir seçimi ise Avni Aker'de bizde konuk takımın golünü anons etmeyelim.

Sevgiyle Kalın

Hüseyin Avni Danyal

kaynak:haber61
24 Şubat 2009 Salı
Admin

Admin

Kadın
İş veHobiler : Ögrenci....
Lakap : M@V!$

Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler Empty
MesajKonu: Geri: Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler   Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler Icon_minitimePerş. Şub. 26, 2009 10:52 pm

çok güzel bir yazı gene:) paylaşımın için teşekürler...
https://huseyinavnidanyal.yetkin-forum.com

Üzüm yiyenler, Bağcı dövenler
1 sayfadaki 1 sayfası