HÜSEYİN AVNİ DANYAL fun club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞGELDİNİZ

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Idam sahnesi

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Idam sahnesi Empty
MesajKonu: Idam sahnesi   Idam sahnesi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 1:45 am

İdam sahnesini anlattıBir dizide Adnan Menderes'i canlandıran Hüseyin Avni Danyal, asılma sahnesinde yaşadıklarını anlattı.

25 Nisan 2008 11:16
--------------------------------------------------------------------------------

atv’nin sevilen dizisi Hatırla Sevgili’nin ilk bölümlerinde Adnan Menderes’i oynayan Hüseyin Avni Danyal, Menderes’in asılma sahnesini canlandırmadan önce kendisi için karanlık bir yer hazırlattığını anlattı.

"Oyuncu olarak avantajlıydım çünkü elimde çok materyal vardı, yakın tarih olduğu için. Sağolsun Can Dündar, bu anlamda çok yardımcı oldu. Belgeler ve görüntüler konusunda. Bir de çok fotoğraf ve eski filmleri izlediğim için onlar da yardımcı oldu bana" diyen Danyal, hayatında ilk kez bir sahneyi canlandırabilmek için bazı koşullar istediğini söyleyerek şu ilginç açıklamayı yaptı:

"Belki de hayatımda ilk defa birşey istedim yapımdan ve yönetimden. O gün sette hiç kimseyle konuşmadım. Benimle iletişim kurmasına izin vermedim. Yaklaşık 1,5-2 metrekarelik bir karanlık alan hazırlattım kendime. Sahneleri çektiğim anlarda çıkıp çekiyordum, onun dışında hiç kimseyle iletişim kurmadan gelip orada oturuyordum."

O benim Adnan Menderes yorumumdu

Adnan Menderes’i canlandırırken, yakın tarih olması nedeniyle Menderes’i tanıyan gören insanlardan bazı eleştiriler aldığını anlatan Hüseyin Avni Danyal, özellikle Menderes’in ailesinden yana bazı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"Bazı olumsuzluklar çok az da olsa geldi ama tabii ki bir Adnan Menderes olgusu vardı insanların tanıdığı. Yakın tarih olduğu için. Ama ben ne yaparsam yapayım Adnan Menderes olamam. Hüseyin Avni Danyal’ın Adnan Menderes yorumu o. Bu oyuncudan, bu malzemeden, bir Adnan Menderes çıkartmak o. Yoksa ben birebir Adnan Menderes olacağım diye bir şey yok. Özellikle Adnan Bey’in yakın çevresinden biraz böyle bir sıkıntımız oldu. Herşeyini çok birebir ona benzetmek istediler. Haklılar, akrabaları, yakın çevresi ama o bir televizyon dizisinde Hüseyin Avni Danyal’ın Adnan Menderes yorumuydu."
Azeri Nicat
moderetör
moderetör
Azeri Nicat

Erkek
İş veHobiler : Senaryo yazmak
Lakap : Baron

Idam sahnesi Empty
MesajKonu: Geri: Idam sahnesi   Idam sahnesi Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 5:38 am

Paylasim için tesekkürler...... Demek ilk defa bir sey istemis yapimcilardan Laughing
Misafir
Misafir

Idam sahnesi Empty
MesajKonu: Geri: Idam sahnesi   Idam sahnesi Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 6:36 pm

bi shey degil lol! yaa istedigi shey de qarip bir az scratch
Admin

Admin

Kadın
İş veHobiler : Ögrenci....
Lakap : M@V!$

Idam sahnesi Empty
MesajKonu: Geri: Idam sahnesi   Idam sahnesi Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 9:06 pm

bence normel be kuzu sonunda yakın tarihteki birini canlındıracak konsantire olması gerekir
https://huseyinavnidanyal.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

Idam sahnesi Empty
MesajKonu: Geri: Idam sahnesi   Idam sahnesi Icon_minitimePtsi Nis. 27, 2009 3:45 pm

hatırla sevgili, ilgiyle izlediğim bir diziydi hüseyin beyin ,idam sahnesine konsantra olabilmesi için gösterdiği çaba mükemmeldi .Böyle bir yorum için kendisine teşekkür ederim.

Idam sahnesi
1 sayfadaki 1 sayfası