HÜSEYİN AVNİ DANYAL fun club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞGELDİNİZ

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adnan Menderes aşk dizisinde

YazarMesaj
yalcinbulut05

yalcinbulut05

Erkek
İş veHobiler : en büyük hobim televizyonun karşısında kola içip çekirdek çıtlarken KURTLAR VADİSİ PUSUYU izlemek
Lakap : yalcinbulut

Adnan Menderes aşk dizisinde Empty
MesajKonu: Adnan Menderes aşk dizisinde   Adnan Menderes aşk dizisinde Icon_minitimePtsi Tem. 21, 2008 3:46 am

Adnan Menderes `in son dönemleri `Hatırla Sevgilim ` adlı diziyle ekrana geliyor. Menderes `in çevresinde gelişen bir aşk hikayesinin anlatıldığı dizide, Menderes `i Hüseyin Avni Danyal canlandırıyor

İLK bölümü önümüzdeki salı akşamı atv`de yayınlanacak olan `Hatırla Sevgilim ` adlı dizi film yakın bir tarihe tanıklık ediyor. Dizide 1960 yılında idam edilen Adnan Menderes `in yakın çevresinde yaşanan bir aşk hikayesi anlatılıyor. O dönem Adnan Menderes ile birlikte yargılanan Demokrat Parti Milletvekili Ziya Bey `in kızı Yasemin ile onları yargılayan savcının oğlu Ahmet arasındaki büyük aşkın anlatıldığı dizide, Adnan Menderes `in son dönemleri de ekrana yansıtılıyor.

MENDERES `İ OYNAMAK ZOR

Faruk Teber `in yönettiği Nilgün Öneş , Şebnem Çıtak , Aylin Alıberen`in senaryosunu yazdığı dizide Adnan Menderes `i Hüseyin Avni Danyal canlandırıyor. Danyal rolüyle ilgili, `Menderes , hakkında çok fazla bilgi sahibi olunan tarihsel bir kişilik. Aslında bu oyuncu için büyük zorluk. Bilindik bir karakteri tekrar seyircinin gözünde inandırıcı kılmak zor. Bunun için ben de hem yazılı hem de görsel belgelerden dönemi inceledim. Fizik olarak olmasa da beden diliyle Adnan Menderes `in duruşunu ortaya çıkarmaya çalıştım` dedi.

Adnan Menderes aşk dizisinde
1 sayfadaki 1 sayfası